Co możesz zrobić?

ulice-2Walka Joli Brzeskiej wciąż trwa!

Napisz coś, zalej profile fb/tweetery popularnych polityków pytaniami o Jolę, koszty reprywatyzacji i odbudowy miasta z ruin, zrób szablon, mural, graffiti, zorganizuj spotkanie lub patronat Joli Brzeskiej. Zrób coś dla jej sprawy, nie pozwól zapomnieć sądom o jej zabójstwie, razem powstrzymajmy (re)prywatyzację i stwórzmy lepsze miasto!

Zrób coś dla sprawy Joli Brzeskiej! 
 
Kiedy? 1 – 8 marca: w rocznicę zabójstwa działaczki
 
Jola Brzeska – działaczka lokatorska, załozycielka Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów, 1. marca 2011 została uprowadzona z domu o który walczyła. W dzień kobiet 8. marca, dowiedzieliśmy się, ze to jej cialo spalono żywcem w Lesie Kabackim. 
Jolanta Brzeska skutecznie zmagała się z reprywatyzacją mimo kompletnego braku wsparcia ze strony władz publicznych. Choć to jej ojciec odbudował z sąsiadami zrujnowaną przez wojnę kamienicę, w której mieszkała rodzina Brzeskich, po latach przejął ją za darmo od miasta duet księcia Huberta Massalskiego i Marka Mossakowskiego. Oporu Brzeskiej nie złamały szykany i uporczywe nękanie oprawców: jeszcze przed jej śmiercią banda Mossakowskiego pragnęła nawet wedrzeć się do mieszkania Joli wycinając jej drzwi szlifierką. W swojej kamienicy Jolanta Brzeska ostała się jako jedyna lokatorka – nie powstrzymał jej walki brak działań ze strony policji ani przedstawicieli miasta, którzy dziś sami zaczynają trudnić się biznesem reprywatyzacji jako prywatni doradcy, prawnicy, czyściciele kamienic.
 
Trzy lata po zabójstwie Brzeskiej, biznesmeni mieniący się tytułami szlacheckimi nadal przejmują ze wsparciem władz tysiące warszawskich kamienic, zrujnowanych i odbudowanych społecznie po wojnie, a także setki szkół, parki i skwery. Tymczasem prokuratura przyznała, ze Jolę brutalnie zamordowano, porzucając pierwszą, absurdalną tezę o samobójstwie. Mimo to, tymczasowo umorzyła śledztwo ‚z braku dowodów’.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s