Zrób coś dla sprawy Joli Brzeskiej!

 Kiedy? 1 – 8 marca: w rocznicę zabójstwa działaczki
 
Jola Brzeska – działaczka lokatorska, załozycielka Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów, 1. marca 2011 została uprowadzona z domu o który walczyła. W dzień kobiet 8. marca, dowiedzieliśmy się, ze to jej cialo spalono żywcem w Lesie Kabackim. 
Jolanta Brzeska skutecznie zmagała się z reprywatyzacją mimo kompletnego braku wsparcia ze strony władz publicznych. Choć to jej ojciec odbudował z sąsiadami zrujnowaną przez wojnę kamienicę, w której mieszkała rodzina Brzeskich, po latach przejął ją za darmo od miasta duet księcia Huberta Massalskiego i Marka Mossakowskiego. Oporu Brzeskiej nie złamały szykany i uporczywe nękanie oprawców: jeszcze przed jej śmiercią banda Mossakowskiego pragnęła nawet wedrzeć się do mieszkania Joli wycinając jej drzwi szlifierką. W swojej kamienicy Jolanta Brzeska ostała się jako jedyna lokatorka – nie powstrzymał jej walki brak działań ze strony policji ani przedstawicieli miasta, którzy dziś sami zaczynają trudnić się biznesem reprywatyzacji jako prywatni doradcy, prawnicy, czyściciele kamienic.
 
Trzy lata po zabójstwie Brzeskiej, biznesmeni mieniący się tytułami szlacheckimi nadal przejmują ze wsparciem władz tysiące warszawskich kamienic, zrujnowanych i odbudowanych społecznie po wojnie, a także setki szkół, parki i skwery. Tymczasem prokuratura przyznała, ze Jolę brutalnie zamordowano, porzucając pierwszą, absurdalną tezę o samobójstwie. Mimo to, tymczasowo umorzyła śledztwo ‚z braku dowodów’.
 
Walka Joli Brzeskiej wciąż trwa!

Napisz coś, zalej profile fb/tweetery popularnych polityków pytaniami o Jolę, koszty reprywatyzacji i odbudowy miasta z ruin, zrób szablon, mural, graffiti, zorganizuj spotkanie lub patronat Joli Brzeskiej. Zrób coś dla jej sprawy, nie pozwól zapomnieć sądom o jej zabójstwie, razem powstrzymajmy (re)prywatyzację i stwórzmy lepsze miasto!

One response to “Zrób coś dla sprawy Joli Brzeskiej!

 1. ja zostawilam zlodziejom moja kamienice – zrujnowane biedne jej mury – ktore z uporem od 1990 roku bandyci sasiedzi niszczyli celowo rozlupujac dach, mury 60 cm i wkoncu napadli nas w mieszkaniu z udzialem jakiego slusarza ktory w przeciagu 3 min. rozlupal 7zamkow w drzwiach!!! i pobili mnie przy asyscie jakichs niby policjantow – chociaz ci zawolani nastepnie przez nas nic doslownie nic nie zrobili , a nawet jeden z nich smial sie i mowil, ze i tak bedzie siadczyl przeciw mnie!!!!

  ze to mafie czysicieli kamienic poparci przez wladze to juz wiem, ze zginac moglam tez wiem!!! prokuratura przez 20 lat umarzala wszystkie nasze doniesienia na temat bandyckiego zachowania tej rodzinki! ale jak sie ma poparcie wsrod opacanych urzednikow? to nam nic innego nie pozostaje tylko zostawic to bydlo i nie miec nic wspolnego (przepraszam bydlo) z tymi lajdakami!!!!

  Jolanta Brzeska – szkoda, ze nic i nikt nie mogl JEJ obronic – ochronic, ale jak politykamieszkaniowa panstwa jest polityka przyzwolenia po trupach na taki mord i umarza sie sledztwa w sprawie mordu ze szczegolnym okrucienstwem, porwania i zastraszania?????

  proponuje Unii Europejskiej, aby nasz Kraj oczyscila z tych osob ktore sa mordercami naszych pieknych, uksztaltowanych samo przez sie w toku rozkradania naszego mienia, postaci wystepujacych w obronie okradzionych ludzi przez tzw. wladze i pseudowlascicieli.
  Sprawa Jolanty Brzeskiej nigdy nie moze trafic do kosza.

  Zadamy prowadzenia dochodzenia w sprawie mordu na tej kobiecie.
  Szokujace jest to, ze mord tak brutalny byl posrednio zrobiony rekami skorumpowanych urzednikow, bo gdyby nie oni nie dochodziloby do takich zwyrodnialczych ekscesow!!!!
  Tani pieniadz i zycie ludzkie na jednej szali! mordercy do odpowiedzialnosci powoluje sie w cywilizowanych krajach – a jak to jest w przypadku naszej Ojczyzny – moze to jednak kraj VI Swiata!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s